Bc Mimarlık – Mimarlık ve Tasarım Ofisi

Yapılarda Temel Yalıtımın Önemi Ve Temel Yalıtımı Uygulamasında Önemi Detaylar-3

Betonarme Perde Yalıtımı

Üçüncü blog yazımızda temel yalıtım aşamalarının son aşaması olan perde yalıtımından bahsedeceğiz. Bu aşamaları 6 madde halinde açıklama ve görselleriyle birlikte sıralayacağız.

  • 1-)Perde kalıbı yüzey kontrolleri yapılır yüzey bozukluk noktalarının tamirleri yapılır , Tij demirleri ( tayrot yerleri) kesilir buraların tamirleri yapılır.
  •  2-) Temel ile perde arası soğuk derz noktaları pah harcı yapılarak soğuk derz noktaları arası zayıflıkları giderilir.

Astar
Çift Kompenantlı polimer modifiye edilmiş bitüm emülsiyonlu izalasyon malzemesi
  •  3-) Astar uygulaması yapılır ve daha sonra çift bileşenli izalasyon malzemesi uygulamasına başlanır. İzolasyon malzemesinin kesinlikle çift kompenantlı esaslı izolasyon veya membran  malzemesi tercih edilmeli .Bizim tercihimiz perdeler izolasyon malzemesi olarak çift kompenantlı  malzeme tercih etmektir . Bitüm ve  poliüretan veya Bitüm Kauçuk esaslı izalasyon malzemesi  tercih edilmeli . Kesinlikle tam elastik malzeme olması tavsiye edilir.

* Piyasada perde yalıtımı için tercih edilecek kaliteli 2k izolasyon malzeme önerileri .

Köster Polyflex 2k Bitüm ve Kauçuk esaslı tam elastik izolasyon malzemesi
Kyk Megaİzo 2k Çift kompenatlı Bitüm Ve Polimer modifiye edilmiş tam elastik izolasyon malzmesi
Weber Dry Pur B2k Çift Kompenantlı Bitüm Ve Poliüretan esaslı Tam elastik izolasyon malzemesi.
Donatı Filesi
İkinci Kat Uygulaması
  •  4-) 1.kat uygulamadan sonra donatı filesi uygulaması yapılır( sulak alanlarda kesinlikle donatı filesi ile izolasyon malzemesi güçlendirilmeli.) , ikinci kat uygulamasına geçilir , ikinci kat uygulaması   birinci kat uygulamasına dik olacak şekilde uygulanır.

XPS Uygulaması
Drenaj Levhası

 5-)Çift kat olarak uygulanan izolasyon malzemesin XPS malzeme uygulaması ve akabinde drenaj levhası uygulanarak izolasyon işlemi tamamlanır.

6-) Perde Yalıtımı korunmak adına etrafına Stabilize dolgu yapılarak işlem tamamlanır.

× WhatsApp İletişim